Szkolić, by było bezpiecznie

Zysk to nie wszystko. Cenniejsze jest trwanie oraz zdrowie ludzkie. Dlatego pracodawca musi zadbać, by praca w jego zakładzie była bezpieczna. Sposobów na to jest wiele.

Wyposażanie pracowników w odpowiednią odzież roboczą, zapewnianie dostępu do środków pierwszej pomocy (apteczki), zakup sprawnego sprzętu gaśniczego… Niemniej ważne są szkolenia BHP. Dla wielu wydaje się to stratą czasu i niepotrzebnym obowiązkiem, jednak takie szkolenia BHP mają jak najbardziej sens. Co z tego, że nasi ludzie będą ubrani w odpowiednią odzież roboczą, apteczki będą na miejscu, podobnie jak sprzęt gaśniczy, ale nikt nie będzie potrafił tego użyć. Na szkoleniu BHP pracownik uczy się między innymi jak wykorzystać owe apteczki, cz jak używać sprzętu gaśniczego.

Blog o podobnej tematyce: https://www.united.edu.pl/na-czym-polega-redakcja-tekstu/

Szkolenie BHP uczy też prawidłowego zachowania w nowych sytuacjach. Dzięki temu w razie wypadku nie ma paniki, bo każdy wie, co robić i jak się zachować. Nie warto zaniedbywać kwestii bezpieczeństwa na stanowisku pracy. Wile może od tego zależeć. A życie każdy ma wyłącznie jedno.

Dodaj komentarz